• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

خدیجه ولی زاده

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

۱ - تولد

[ویرایش]

شهیده خدیجه ولی زاده(۱۳۳۶/۰۱/۰۷ _ ۱۳۵۹/۹/۰۴) متولد شهرستان شوشتر از توابع استان خوزستان بود، مادرش؟ و پدرش حسین نام داشت.

۲ - تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

خدیجه ولی زاده در سایه محبت پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت .تحصیلات را تا مقطع فوق دیپلم با موفقیت به پایان رساند، سپس تحصیلات خود را در حوزه علمیه تا سطح سه ادامه داد. شهیده متاهل بوده و ثمره ازدواج آنها سه فرزند بود.آموزگاری پایه اول ابتدایی را برای تدریس انتخاب کرد چرا که معتقد بود بچه را باید از بنیاد و از کودکی معتقد بار آورد و اشتباهاتش را از ریشه اصلاح کرد. با شروع جنگ تحمیلی خانم ولی زاده مانند سایر شیر زنان این آب و خاک چه از نظر مالی و چه از نظر کاری به رزمندگان اسلام یاری می‌رساند. وی عمده حقوقش را یا به جبهه یا به مستضعفان اهدا می کرد و از جوانی به فکر مال اندوزی نبود. حدود سال ۱۳۶۰ بود که خانم ولی زاده به عنوان مدیر دبستان ابتدایی انتخاب شد. مهر سال ۱۳۶۱ دایی‌اش یدالله؟ که صمیمی‌ترین فرد با او بود در عملیات والفجر مقدماتی مفقود الاثر شد. معمولاً اعمال مستحبی را به دایی شهیدش و مادربزرگش هدیه می‌کرد و آنها را در ثواب اعمال خود شریک می‌کرد. وی تا سال ۱۳۷۱ در مقطع ابتدایی در پایه پنجم دبستان رضوان اهواز مشغول بود و پس از کسب مدرک فوق دیپلم وارد مقطع راهنمایی شد و به طورتخصصی به تدریس دروس دینی و عربی پرداخت.


۳ - شهادت

[ویرایش]

خدیجه ولی زاده معلم آموزش و پرورش مدرس قرآن بوده و دارای سوابق بسیار زیادی در قبل و بعد انقلاب بوده و سرانجام حاجیه خانم شهیده خدیجه ولی زاده به همراه همسر خود مرحوم حاج منصور رومزی و جمعی از دوستان در تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ در مسیر پیاده روی اربعین توسط گروهک تکفیری سلفی داعش به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در شهر اهواز آرام گرفت. سلام و درود خدا بر پیکر پاک و مطهرشجعبه ابزار