• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

رقیه حسین زاده اومالی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

۱ - تولد

[ویرایش]

شهید رقیه حسین زاده (۱۳۵۲/۸/۱۴ نکا _ ۱۳۹۲/۸/۲۸ لبنان) متولد روستای زیبای ولیجی محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. رقیه حسین زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش محترم و پدرش علی نام داشت.

۲ - تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رقیه حسین زاده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سیکل با موفقیت پایان رسانید ایشان در حوزه علمیه قدسیه بهشهر در سطح یک درس دین خوانده بودند. شهید بزرگوار متاهل بودند و از ایشان سه فرزند "دو دختر و یک پسر" به یادگار ماند.

۳ - شهادت

[ویرایش]

رقیه حسین زاده اومالی همواره از خدا میخواست مرگ با شهادت نصیبش شود و به نماز اول وقت خیلی اهمیت میداد و در شبانه روز به خواندن زیارت عاشورا و قرآن اهتمام خاصی می ورزید و بخاطر علاقه زیادی که به خانم فاطمه زهرا داشت هر ساله مراسم سب شهادت خانم را متقبل و بانی می شد و پس از عزیمت به همراه شوهر خود به مناطق جنگی غرب و سپس جنوب کشور و جهت ماموریت همسر به لبنان در همجواری سفارت ایران در بیروت سکونت نمود و سرانجام در تاریخ ۱۳۹۲/۰۸/۲۸ در انفجار سفارت ایران در بیروت بدست گروهک های سلفی ، تکفیری به فیض شهادت نائل گردید و پیکر مطهرش پس از انتقال به ایران در گلزار شهدای روستای اومال آرام گرفت . سلام و درود خدا بر پیکر پاک و مطهرش

۴ - فرازهایی از وصیتنامه شهید حسین زاده

[ویرایش]

الحمدالله هیچ نماز و روزه‌ای را بدهکار نیستم. با خلعتی که از کربلا خریدم و طواف ائمه معصوم شده، به همراه تربت امام حسین علیه السلام دفن شوم. در هنگام خاکسپاری، روضه بی‌بی فاطمه زهرا سلام الله علیها و امام حسین علیه السلام خوانده شود. تا یک ساعت بعد از خاکسپاری در روی قبرم بمانید و برایم قرآن تلاوت کنید. اگر توفیق شهادت داشتم نگذارید نزدیکان جنازه مرا ببینند. تمامی هزینه‌های مراسم کفن و دفن و مجالس ترحیم را پرداخت و نگذارید دیگران متقبل شوند. در بخش دیگری از این وصیت بر حفظ ارزش‌ها و شعائر اسلامی و نیز کمک به ازدواج جوانان اینگونه تأکید شد: خورده دارایی و آن‌چنانچه صلاح دانستید، هزینه مراسم سالگردها را، برای ساخت مساجد، حسینیه‌ها و یا تهیه جهیزیه اهدا کنید.


جعبه ابزار