• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

سیداصغر فاطمی تبار

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افسی ام شهریور ۱۳۶۴ در روستای قلعه حمود از توابع شهرستان امیدیه به دنیا آمد. پدرش حسن و مادرش سیده بیگم جان نام داشت. بعد از گذراندن دوره کلاسیک راهی حوزه علمیه شد و به فراگیری علوم دینی و حوزوی تا (سطح۱) پرداخت. راهی جبهه های سوریه شد و در شانزدهم بهمن ۱۳۹۴ در منطقه حلب سوریه توسط مزدوران داعشی به شهادت رسید.. مزار او در زادگاهش قرار دارد.


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسم الله الرحمن الرحیم
خواهران، برادران، دوستان، همسایگان و هم‌وطنان عزیزم
خدای تبارک‌وتعالی دنیا را سرای گذر کرد، نه جای ماندن. و آخرت را جایگاه ابدی قرار داد تا آنان که در این دنیا در مزرعه‌ی عمر خود خوبی کاشتند سعادت ابدی درو کنند و آنان که به راه شر و ناپاکی رفتند مزد گمراهی خود را ببینند. خدای متعال انسان را از دو جوهر مادی و معنوی آفرید تا انسان ترکیب‌شده از خاک و روح با اختیار خود و با ارشاد پیامبران و امامان الهی و هدایت عقل راه خیر و سعادت را در پیش گیرد‌ و دل از این دنیای گذرای فانی درکند و برای سرای ابدی بکوشد.
برادران و خواهرانم؛ کدام عقل سالم و آگاه سرای ابدی را به زندگی کوتاه دنیا که پر است از درد و غم و سختی و رنج می‌فروشد!؟ البته هیچ انسان آگاهی چنین معامله‌ی زیان باری نمی‌کند. حتماً می‌پرسید پس چرا اکثر ما مردم گرفتار دنیا و هوس هستیم!؟ اینجاست که نقش شیطان مشخص می‌شود.
شیطان‌ با فریب انسان و اغفال انسان چشم و گوش آدمی را کور می‌کند و او را از خدا و آخرت غافل می‌کند تا عمر انسان به سر آید و با دست‌خالی و پرونده‌ای پر از گناه و غفلت از این دنیا برود. چه معامله‌ی بدی و چه بازار فریبنده‌ای، خوشا به سعادت آگاهان و مؤمنان. برادرانم و خواهرانم؛ نگذارید شیطان فرصت عمر شما که باید به جمع‌آوری توشه آخرت بگذرد را تباه کند، ناگهان بانگ برآمد، خواجه مرد، و دیگر پشیمانی سود ندارد.
نگذارید شیاطین جن و انس شمارا مشغول به دنیا بکنند. شیطان هرروز به شکلی و رنگی درمی‌آید. گاهی در قالب سیاستمداران دنیازده درمی‌آید‌ که هم‌وغم خود را‌ منافع حزبی خود می‌دانند و برای رسیدن به منافع خود مردم بیچاره را فریب می‌دهند که با این‌وآن سازش کنیم تا دنیایمان بهتر شود. ننگ بر این دنیا که با سازش شیطان به دست آید؛ اگر هدف این بود پس چرا ائمه ما و پیامبر ما سازش نکردند. مگر حضرت رسول (ص) نفرمودند اگر خورشید را در دست راست و ماه را در دست چپم بگذارند تا از رسالتم و هدفم دست‌بردارم هرگز چنین نخواهم کرد!؟ مگر ائمه ما همه در این راه به خاطر عدم سازش با شیطان خود را فدا نکردند؟ اصلاً مگر ما نیامدیم تا دنیا را فدای آخرت بکنیم؟ پس حالا چرا دارند ما را فریب می‌دهند‌ و آرمان‌هایمان را فدای دنیای خیالی می‌کنند!؟ زهی خیال باطل که همین دنیا هم با سازش و با استکبار آباد نمی‌شود.
مگر سیاست زده‌ها اعتقادی به آرمان‌های ابراهیم بت‌شکن زمان، خمینی کبیر، ندارند که این‌گونه مردم را خام تبلیغات دروغین خود می‌کنند!؟ در کجای اسلام داریم که جواب سیلی دشمن خنده است!؟ مگر خدای متعال در قرآن نفرموده جاهد الکفار و المنافقین واغلظ علیهم؟ مگر نفرموده که اصحاب محمد (ص) نسبت به دشمنان سخت‌گیرند!؟ مگر نفرموده یهود و انصاری هرگز از شما راضی نمی‌شوند مگر اینکه تابع آن‌ها شوید!؟ اگر سخن خدا حق و صدق است پس این‌ها ما را به کدامین اسلام راهنمایی می‌کنند!؟
دوستان من؛ فریب اسلام آمریکایی را نخورید، نگذارید اسلام لیبرالی و تفکر اصلاحاتی در شما نفوذ کند، باور داشته باشید که جواب سیلی دشمن، سرب داغ است نه لبخند ذلیلانه. باور کنید که دشمن ما ضعیف است و این وعده خداست که اگر مقابل کفر استقامت کنید پیروزی از آن شماست، شک به خودتان راه ندهید و پیرو ولایت‌فقیه باشید و لاغیر؛ پیرو امام خامنه‌ای( مدظله) باشید نه کسان دیگر.
باور کنید که این‌ها دارند دنیا و آخرت شمارا بر باد می‌دهند، پس هوشیار باشید، بگذارید تعریف اسلام را از زبان نائب بر حق امام زمان (عج) بشنویم نه کسانی که هر وقت فرصت پیدا کردند و میدان دیدند حتی به خود خدا هم تاختند و اصول اسلام را زیر سؤال بردند. ذات نایافته از هستی‌بخش کی تواند که شود هستی‌بخش. نگذارید آدم‌های کور عصاکش شما شوند، اجازه ندهید کسانی هادی و راهنمای شما شوند که خود راه را گم‌کرده‌اند.
معیارتان در سنجش افراد حال فعلی آن‌ها باشد نه گذشته‌ی آن‌ها. قرآن می‌فرماید: بعضی‌ها اعمال گذشته‌ی خود را باطل می‌کنند؛ سخن قرآن مربوط به همه‌ی زمان‌هاست، باور کنید زبیری که دیروز سینه‌چاک پیامبر(ص) بود امروز در مقابل علی(ع) ایستاده است.
برادران و خواهرانم؛ نگذارید علی زمان تنها بماند که فردا ننگ ما در تاریخ ثبت شود؛ امروز هرکسی با نیتی به اعتقاد و افکار شما می‌تازد، یکی با تفکر لیبرالی، یکی با تفکر اصلاحات، یکی اسلام رحمانی، یکی جدایی دین از سیاست و...
شده از خود بپرسید چرا این‌همه تفکر انقلابی مورد هجمه است؟ مشخص است که دشمن خاکریز اول را مورد هجوم قرار می‌دهد؛ اگر تفکر انقلاب حق نبود و ما خطری برای استکبار نداشتیم، مثلاً تفکر لیبرالی داشتیم یا اسلام ما مثل عربستان و پاکستان بود یعنی اسلام بی‌خاصیت، کسی با ما کاری نداشت؛ چون در آن صورت ما نوکران حلقه‌به‌گوش آن‌ها بودیم؛ پس بدانید که حق با ماست و حق با تفکر انقلابی است و پیروزی از اهل حق است. که حزب‌الله هم الغالبون، تردید نکنید که اگر مقاوم باشید آینده ایران که نه، آینده‌ی دنیا به دست شما رقم خواهد خورد.
آگاه باشید که دشمن دین شمارا نه به‌یک‌باره که به‌صورت فرسایشی مورد هجوم قرار می‌دهد، اگر هوشیار نباشید آنگاه به خود می‌آیید که فرسنگ‌ها از اسلام ناب محمدی فاصله گرفته‌اید. مَثَل جنگ فرسایشی دشمن، مَثَل جهت است؛ در فاصله‌ای که اگر از مسیر کج بروی ولو به‌اندازه چند درجه، موقعی که به مقصد می‌رسی می‌بینی که فرسنگ‌ها از مقصد دوری و کج رفته‌ای، پس حتی کوچک‌ترین شبهات را هم به خود راه ندهید و کج نشوید.
انقلاب ما بر حق است و دین ما حق است؛ از این نهراسید که تبلیغ می‌کنند که شما قلیل و اندکید، بلکه شما اکثریت هستید و خدا پشتیبان شماست و پیروزی نهایی از آن شماست.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
پیروز و سربلند باشید و در پناه خداجعبه ابزار